View Single Post
  #117  
Vechi 04.02.2010, 19:12:27
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Par.Amfilohie a fost ofiter de aviatie si provine dintr-o familie de oameni credinciosi.
Cu ce dovezi vii in sprijinul acestei afirmatii ?
Nu ma mir ca au aparut defaimatorii ,caci este foarte radical si curajos.
Mi se pare ca dai prea usor crezare unor vorbe aruncate aiurea ,atentie ,va trebui sa te marturisesti.
Vorbele scrise aici trebuie bine cenzurate de noi insine inainte de a le da curs.
Doamne ajuta !
Iarta-ma, Anita! Am spus acestea dupa cum am mai aflat si eu de la altii. Am vazut ca si parintele Amfilohie este foarte diferit de un om implicat in nelegiuita organizatie si care comploteaza impotriva Bisericii, pretinzand apararea ei. Eu mai stiu si oameni care vorbesc si chiar NU FAC NIMIC. Daca noi ii avem pe ei ca fiind exemplele noastre, ca fiind vocile pe care le ascultam si textele pe care le citim, si ei fac greseala ca se rezuma doar la "misiunea" de a vorbi, dar daca cineva spune: Gata, nu mai stau! Iti spun si ei ca si ecumenisitii: "Fa ascultare de episcopul locului"! Si daca el este ecumenist? Daca el este unul dintre falsii pastori, cum se stie defapt despre majoritatea celor din zilele noastre, ce folos ne aduce vorba? Ei vorbesc, noi citim; ei nu fac nimic, noi nu avem dupa cine sa ne luam. Ce sa facem, asta ne intristeaza
Reply With Quote