View Single Post
  #51  
Vechi 22.02.2011, 10:04:35
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit va rog si va implor din suflet

Buna ziua dragi nostri apropiati si prieteni vin cu marea mea rugaminte spre dumneavoastra sa va rugati pentru mine sa imi revin din aceste dureri sa am posibilitatea sa merg sa fac investigatiile necesare caci nu mai pot nu mai am putere sa stau in picioare de durere credetima bunul Dumnezeu ma vede si stie ca nu mint nu mai pot de durere nu mai pot sa stau mult in picioare ma taie durererile ma pune jos si nu mai pot sa le suport va implor din toata inima ajutatima cu lacrimi de durere va cer ajutorul ajutatima va implor vreau sa vad ce am dar nu am posibilitate va rog din inima ajutatima rugativa apentru mine sa reusesc nu mai suport aceste dureri ma rog cu mare credinta si spun acatistul Sfantului Nectarie care este ocrotitorul bolnavilor si vendecatorul sami mai ia din aceste dureri insuportabile si sa ma ajute sami revin la spital mia pus doar o injectie si o perfuzie si atat ma intrebat daca am vazut un medic sa ma consulte iam zis ca nu am posibilitate si mia zis sa merg sa fac niste analize si niste consultatii ca spitalul nu are fonduri necesare apoi mam dus la un doctor si a iesit pe usa de la cabinet era putin aglomerat si a tipat ,,cei care au programare ii primesc ceilalti sunati si va programati ca am multi pacienti ,,iar eu am mers langa el si nu am apucat sai spun nimic ca imediat mia zis programare doamna si platiti consultatia si radiologia daca vreti acum sa va consult platiti cu 20 de lei pentru ca va iau l;a urgente ,asa mia spus am mai stat putin mam gandit ca a fost o furie era nervos de a vorbit asa dar tipa se auzea pe hol din cabinet si am plecat de acolo ,am luat la rand strazile si am mers la alt doctor mia iesit asistenta si mia spus ca ma costa 80 de lei iam spus ca nu am bani si ca am trei copii am inceput sa plang si sa uitat la mine nu stiu daca ma credeti dar mia dat nepasator din umeri si nu a duruto mcacar sa vorbeasca sa intrebe medicul ca mia spus dupa cateva minute ca ,,ce o sa facem acum daca vin zi de zi cate un pacient sa facem degeaba tratamente sau investigatii domnul doctor nu este de acord nu se poate dar incercati poate aveti si o sa veniti doamna asa mia spus ,,am iesit si de la acest cabinet si nu mam dus in alta parte dar este o saptamana de cand stau asa si nu mai stiu ce sa fac cei drept am avut banii care ia luat emil 8 milioane si alocatia copiilor care am platit chiria si intretinerea si ce a ramas am luat sa avem mancare in casa pentru copii si nu am avut de unde sa opresc sa merg la medic nu puteam sa iau mancarea la copii sa merg eu sami fac investigatiile eu mai suport dar copii nu suporta de aceea va rog din toata inima daca ma puteti ajuta atat imi trebuie 80 de lei pentru noi este foarte mult ca nu avem de unde sai luam poate pentru altcineva este mai putin nu am cuvinte niciodata sa multumesc din toata inima si plangand in fata lui Dumnezeu celor care au fost in fiecare moment langa noi si nea ajutat cand am avut nevoie si bunul Dumnezeu sal rasplateasca toata viata si sai dea multa sanatate si bucurie la toata familia celor doua persoane care nu as vrea sa le dau nume mau ajutat mul;t si au fost langa mine mereu si langa familia mea Dumnezeu sa le rasplateasca darul care ni lau facut toata viata nu am cuvinte sa multumesc tuturor celor care neau fost alaturi si neau pus mereu in rugaciunile lor oriunde au mers sau rugat si sau gandit si la noi ,va rog rugativa sa pot sa ajung sami fac aceste investigatii sa stiu de ce am aceste dureri rugativa pentru mine si familia mea si bunul Dumnezeu mereuy sa va rasplateasca sarut mana si va mulutumesc pentru tot in fata lui Dumnezeu .Doamnne ajuta ajuta-ma si pe mine amin.
Reply With Quote