View Single Post
  #65  
Vechi 22.01.2021, 16:41:43
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pot sa pun textul asta al tau identic langa un text sectar.
Pune-l! Poate asa vei gasi diferentele.

Citat:
Si ei vorbesc tot despre Scriptura la fel ca tine.
Ortodoxia nu are la baza Scriptura? Si ei citesc scriptura si eu am citit-o. E normal sa vorbesc si sa ma bazez pe ce este scris acolo.
Citat:
Dar nu inteleg nimic din ea.
Vad ca intelegi tu. Arata-mi unde a aruncat Domnul Hristos cu sute de hule, de calomnii, spunele cum vrei tu in apropiatii cu care discuta. Arata-mi vreun sfant care procedeaza sau se comporta ca tine. Arata-mi calugari care folosesc un astfel de limbaj. Arata-mi episcopi sau arhierei. Arata-mi preoti, cantori. Arata-mi crestini ortodocsi practicanti. Oare n-ai citit ca ”cine spune despre fratele sau prostule e vrednic de judecata soborului iar cine spune nebunule” e vrednic de focul gheenei? Poate ca nu stiu eu citi Scriptura si nu mai inteleg duhul tau de foarte mare ortodox. Eu recunosc ca sunt un ortodox ordinar.

Citat:
Din nou, adu dovada zero pentru ca eviti sa aduci asa ceva. Tot ce spui este egal cu zero.
Referitor la ce din teoria PacMan3D-nD ceri dovada?

Citat:
Nu ai fost capabil sa aduci in 10 posturi nimic dovada.
Referitor la ce? Ce ai vrea sa-ti dovedesc? Ce nelamuriri ai daca ai citit teoria PacMan3D-nD?

Citat:
Eu am adus toate tipurile de dovezi posibile, dar tu nu ai adus nimic.
Functionarea GPS, un gif animat cu pamantul sferic dupa care se invart satelitii ca mustele si o poza trucata cu pamantul sferic reeditata in photoshop ca sa se vada curbura si ca seamana cu o bila? Astea nu sunt dovezi ci glume.

Citat:
Doar ai repetat ca tii in brate O TEORIE - O TEORIE, nimic mai mult
Da, e o teorie valabila in care am scris ce cred. Nu ar trebui sa sustin ceea ce Cred cu atat mai mult ca e conform Scripturilor?

Citat:
Noi am dovedit deja, si toata istoria a dovedeit deja orice.
Voi cei cu teoria pamantului sfera ce se invarte in jurul axei sale si in jurul soarelui ati dovedit? Cu gifuri animate, poze trucate si propaganda in toata lumea cu universitatile ateiste si eretice? Probabil ati dovedit cu filmele NASA turnate la Hollywood sau cu transmisia in direct de pe Luna. Un pas mic pentru om un pas mare pentru omenire. Moon Walk de Michel Jacson, poate stii mersulu lui cand pare ca merge in fata dar se deplaseaza in spate. In primul rand Luna e de ghiata. Nu exista paraf pe Luna ci ghiata si se vede cu ochiul liber de jos, nu-ti trebe telescoape. De ce nu mai merg baietii pe Luna? De ce nu mai colonizeaza Luna? De ce nu-si mai infig steagul acolo? E prea frig pe Luna caci Luna e o sursa de intuneric si de frig asa cum e Soarele de Lumina si Caldura? E mai frig ca in Antarctica? Ei vezi ca e valabil ce spun si teoria mea conform Sripturii?

Citat:
TU ESTI SECTAR SI RAMAI IN DUH SECTAR - POCAIESTE-TE CAT MAI REPEDE ALTFEL AI SA PARASESTI BISERICA PRIN ACEST DUH SECTAR AL TAU !!!! VEZI CA TE RUPI DE BISERICA !!!
Nu pricepi ca sunt un ortodox practicant ce merge duminica de duminica la liturghie si cand nu merge urmareste Trinitas? Arunci cu fum toxic in lipsa de argumente. Sigur ca se gasesc tot felul de oameni ca sa te creada. Pai daca s-au gasit sa creada ca Domnul Hristos huleste pe Dumnezeu atunci nu e de mirare ca pe mine sa ma gaseasca ei sectant sau rupt de biserica sau altele asemenea. Daca eu sunt sectar si ma rup de biserica, atunci tu ce esti comportandu-te asa cum te comporti?


Citat:
Asa a inceput-o si Luther, tot cu sectarism de acest tip, tot cu vrajeli si teorii, tot cu ignorarea afirmatiilor din biserica.
Acuma vad ca am ajuns si Lutheran, deci in mintea ta sunt un sectant Lutheran. Nu ignor afirmatiile din biserica, nu ignor sfintii! E doar cacialmaua ta. Poate prinde la unii si se iau dupa vorbele tale, dupa fuul toxic pe care-l arunci la fiecare propozitie.


Citat:
Nu ai inteles nimic nu ai vazut nici o dovada nu te intereseaz animic. Doar nebunia ta.
”Esti vrednic de focul gheenei si a judecatii soborului” daca ma tot faci prost si nebun si sectant si lutheran. Eu te iert mereu dar faptele tale te vor osandi daca persisti in calomnie si denigrare si atac la persoana.

Citat:
Nici macar poza asta care ti-am dat-o nu te-ai uitat la ea.
Care poza?

Citat:
Nimic de la tine poze, doar tii in brate O TEORIE... Si o numesti teorie.
Fireste ca tin in brate o teorie in care cred. E conform Scripturii si e valabila practic. Eu macar stiu unde ma aflu in Creatie. Voi va invartiti si cu pamantul sferic si cu globul in jurul soarelui. Inseamna ca sunteti decat niste invartiti.

Citat:
Da-mi un citat ce zice Bsierica despre asta.. pentru ca nu ai venit cu nici un citat aici doar cu povesti
Un citat referitor la ce anume? Ce anume nu crezi ca ar fi valabil in teoria PacMan3D.

Nu faci decat sa te plangi de felul in care ma vezi si ma socotesti. N-ar fi mai bine sa incerci sa te rezumi la subiect iesind din criticarea perpetua a Duhului meu ortodox? Sunt un ortodox ordinar si nu stiu de ce te tot ei de persoana mea. Nu persoana mea este subiectul discutiei ci teoriile despre Pamant, despre Creatie. Eu sustin ca teoriile lumii sunt false si ca teoria PacMan3D-nD e valabila. Eu scriu la subiect. Tu tot bati apropouri referitoare la persoana mea. Nu ti se pare ca nu se cuvine sa te tot legi de persoana mea caci se poate interpreta?

Deci crede ceea ce ti-am marturisit despre mine si cu asta basta, nu o tot lungi cu acuze si nemultumiri legate de persoana mea sau de duhul meu ortodox.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa