View Single Post
  #15  
Vechi 23.01.2021, 16:48:18
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Merge si remote ce zici tu.
Despre restul nu iti mai face griji pentru cum scriu eu, o sa ai mai putine griji pe cap. Chiar iti recomand abordarea asta . Aduce liniste sufleteasca.

Ca sa ma scuz si eu, scriu destul de mult, daca mai am grija si la formulari este deja un efort considerabil... nu am aceasta disponibilitate. Putina intelegere ma ajuta si pe mine.
Nu-mi făceam griji pentru tine ci pentru mintea mea sărmană căreia i se înnoadă limba în gură și ideile atunci când urmărind un fir de discuție e nevoită să citească ce vrei să spui.

Dacă spui că așa ai mai multă liniște sufletească atunci nu-ți mai cer nimic.

Totuși puțină lumină și puțin respect pentru limbă și cititori însă n-ar strica. Poate ar aduce în sufletul tău și mai multă liniște sufletească.

Nu te îndemn să-ți tooot recitești și să-ți tooot recorectezi mesajele ci să ai un pic de respect pentru adevăr, pentru cei cu care dialoghezi și pentru cei care urmaresc discuția. Acest respect te va ajuta ca din prima să scrii mai îngrijit, mai frumos, mai corect românește. Mesajul transmis va fi mai bun, mai puțin agresiv, mai citibil, mai liniștitor.

N-aș vrea să mă ia cu migrene, că mi-e greu să citesc și sa înțeleg atâtea subiecte de discuție.

Dacă zici că și ție ți-e greu, am înțelegere și-ți dau pace.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 23.01.2021 at 16:53:17.
Reply With Quote