View Single Post
  #7  
Vechi 07.08.2007, 19:46:29
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ratacita
Dumnezeu sa va ajute pe toti cei ca mine.Am indraznit sa scriu pe acest site deoarece am mare nevoie de ajutorul unora mai credinciosi ca mine.Imi este mai usor deoarece nu ma vede nimeni.
Am ajuns dragii mei la capatul puterilor si sunt in pragul de a face ceva rau.Sunt ispitita continuu si abia mai rezist sa fac fata ispitei.De aceea am scris,poate cineva a trecut prin aceeasi stare ca a mea,si a reusit sa treaca cu bine.
Ma rog Bunului Dumnezeu,dar poate nu o fac cum trebuie.Tin post cand si cand.La biserica merg foarte rar.Oare de asta sa ma fi parasit Domnul?Ce ma fac,ca ma macina gandul ca imi va ramane copilul singur pe lume,dar eu nu mai rezist.Plang si acum cand va scriu.Am o multime de datorii,pe unde ma duc dau numai de oameni care incearca sa profite la maxim de mine si sotul meu,si nimic nu mai merge.Sunt zile cand abia avem ce manca.Eu nu mai pot sa sufar aceasta situatie.Daca ma lepad de viata,invinge Necuratul,caci,totusi,eu Il iiubesc pe Domnul nostru IIsus Hristos?
Tare as vrea sa fie un duhovnic online!I-as marturisi totul.
Dumnezeu sa fie cu voi.
TREZESTE -TE ! Te rog mult . Nu lasa vrajmasul vazut sau nevazut sa invinga. NU ! TREZESTE -TE si fugi de gandurile rele , de gandurile nimicitoare ce te vor duce in intunericul cel vesnic. Te rog nu- L parasi pe Dumnezeu, pentru ca El te iubeste , te vrea in viata pe care ti-a daruit -o cu atata drag . Suferinta si greutatiile ce vin asupra ta sant semnul de netagaduit , de a te intoarce din ratacirile tale si neputintele tale ce trebuie sa-ti intareasca credinta in a te face sa te cunosti mai bine pe tine insati, sa-ti vezi greselile si pacatele vietii. Te rog tine minte, EL nu te va parasi niciodata , cu o simpla si singura conditie , nici tu sa nu-L parasesti , pentru ca si tu faci parte din suprema creatie a LUI . Te rog din suflet, calmeaza-te, aduna-ti gandurile si intra in rugaciune , mergi la biserica, roaga-te neincetat, spovedeste-te cat mai repede . Viata ta va incepe treptat, treptat sa schimbe. Ai nadejde in EL. Cumpara-ti de la biserica o carte de rugaciuni si Acatistele , paracalisele si psaltira Maicii Domnului. Citeste din ele in fiecare seara, citeste-le cu sufletul si inima deschisa. Te rog inca odata, nu lasa niciodata ca vrajmasul vazut sau nevazut sa te doboare. Esti creatia Lui Dumnezeu si ai obligatia sfanta sa ramai langa EL.
Reply With Quote