View Single Post
  #48  
Vechi 21.06.2013, 15:47:58
Diana3's Avatar
Diana3 Diana3 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.06.2010
Locație: Oltenia
Religia: Ortodox
Mesaje: 34
Implicit

Bună ziua,

Îmi pare rău că n-am mai intrat pe forum, am avut la rândul meu probleme personale - însă acum vă scriu în legătură cu doamna Dricu,ale cărei necazuri se adâncesc de la o zi la alta.

A pierdut procesul cu primăria, deja i-a venit sentința de evacuare (în 2 săptămâni trebuie să plece - deja s-au scurs câteva zile din termen) și nu are niciun sprijin, niciun ajutor.

Cazul a fost mediatizat în ziarul local - ediția apărută azi - și se găsește aici http://www.gds.ro/Administratie/2013...cati+in+strada . (în caz că încă mai există persoane care se îndoiesc de veridicitatea poveștii, iată o nouă dovadă).

Marea dorință a doamnei Dricu este aceea de a-i fi mediatizat cazul, dacă o emisiune tv i-ar prelua cazul cu siguranță deznodământul nu ar mai fi același. Însă nu știu cum să îi îndeplinesc dorința, am mai scris și în iarnă la 2-3 posturi tv, dar fără nici un răspuns din partea lor. Dacă știți emisiuni tv (eu nu prea mă uit la tv) care prezintă și cazuri sociale, vă rog măcar să mi le menționați, să știu măcar destinatarul mailului.

Ar fi ideal să se găsească o cămăruță mică de închiriat, chiar și pe lângă Craiova, dar măcar să aibă un acoperiș deasupra capului, să nu doarmă iar în stradă. Dar pentru asta trebuie bani și/sau bunăvoință...
Reply With Quote