Subiect: vreau sa botez!
View Single Post
  #23  
Vechi 03.10.2007, 13:39:15
21andreea 21andreea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2007
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita
Oricum te admir pentru curajul tau ,o fata singura sa mearga sa boteze chiar si in alt oras ,e o cheltuiala ,un efort , eu o consider un pic de jertfa.
Si pomana e mare ,pentru ca botezi copii saraci ,sa stii ca nu multa lume gandeste asa.
Eu cred ca mai degraba in Moldova vei gasi sa botezi ,acolo posibiltatile materiale sunt mai modeste.Dar nu trebuie sa te grabesti ,vei reusi cu siguranta.
Si eu ma gandeam sa botez ,nu am botezat deoarece nu am avut ocazia ,dar am inteles ca este bine sa botezi.La noi in oras gasesti greu sa botezi ,la leagan trebuie sa ai relatii.
pai, din pacate, si aici merge cu relatii.ri-am spus, m-am dus intr-un centru si am vorbit cu persoane elevate.mi-au zis ca m-ar ajuta dar nu ma cunosc, nu am recomandare...in fine, poate am nimerit eu persoana gresit!
am scris un mai conducerii, nu ca sa reclam ceva ci ca sa-mispun rugamintea.nu mi s-a raspuns!
nu ma deranjeaza sa botez oriunde, numai sa pot ajunge cu trenul.in timisoara de exemplu...e mai greu de ajuns.dar asta e, daca te roaga cineva sa botezi, mi se pare mai pacat sa zici ca nu botezi deoarece e la distanta.fireste...n-o sa poti decat sa-ti vizitezi rar finii!
Reply With Quote