Subiect: Ma puteti ajuta?
View Single Post
  #3  
Vechi 09.09.2010, 17:18:12
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

De obicei daca te rogi ti se indeplinesc dorintele, te ajuta Dumnezeu sa faci chiar si avere, atata timp cat acele lucruri nu-ti primejduiesc sufletul. Noi ne putem minti pe noi insine sau pe cei din jurul nostru insa Dumnezeu ne cunoaste cel mai bine. Adesea am observat ca persoane cu frica lui Dumnezeu care nu si-au dorit neaparat o stare materiala buna o duc foarte bine pe cand altii care si-au dorit asta dimpotriva. Dumnezeu ne cunoaste intentiile si cele mai ascunse ganduri, de aceea daca anumite lucruri chiar daca noi ni le dorim nu ni le da deoarece ne cunoaste slabiciunile si stie ca mai mult ne-ar putea vatama decat face bine.

Se facea ca aveam un examen foarte greu iar din punct de vedere psihic eram la pamant datorita unor probleme personale, m-am rugat in acea zi inainte de examen desi nu reusiem sa invat mai mult decat primele doua cursuri din 14, la o materie foarte grea. La sfarsitul rugaciunii m-am rugat sa ma ajute macar sa trec examenul, insa imi doream bursa si un gand tainic imi spunea ca am nevoie mai mult de cinci pt asta. A doua zi la examen nu numai ca l-am trecut dar l-am luat cu 9 cu numai primele doua cursuri invatate din 14. Profesorul respectiv era foarte sucit si de multe ori dadea subiecte concentrate in aceeasi parte a materie ca sa se asigure ca studentii nu invata statistic, pe sarite si uite asa mie mi-a picat un subiect cu 2 intrebari exact din primele doua cursuri.
Reply With Quote