View Single Post
  #121  
Vechi 17.09.2011, 20:55:48
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Este o percepție foarte greșită asupra forumului. Au plecat useri valoroși (unii prin erudiție, alții prin credință) pentru că au vrut să plece. Mulți au plecat deoarece admin-ul din bunătate a tot amânat banarea unora care își bateau joc de credința ortodoxă și de cei care o împărtășesc.
Au rămas destui buni crștini dar intervin rar deoarece au cam spus ce aveau de spus.
Eu nu sunt deloc de acord cu tine, parca traim in realitati diferite. Poate ma insel eu si tu vezi partea corecta. Dar cel mai rau e sa consideram normalul ca fijnd normal, pentru ca omul se obisnuieste cu orice pana la urma, dar isi pierde din puritate.
Spui ca unii useri au plecat de la sine, desigur ca asa e, dar unii nu, chiar eu am vazut persoane care au scris ca parasesc din cauza administrarii gresite, iar cu cativa useri vorbesc pe privat si cam stiu ce parere au.
Desigur, daca cineva sta si scrie doar cateva mesaje la subiecte ortodoxe si nu ii baga in seama pe cei de alte religii si nici ce scriu ei nu vad cum ar avea vreo problema.
Nu vad deloc "bunatatea adminului", nu il cunosc, dar ma intreb cateodata daca are o delimitare corecta a binelui si adevarului, am observat ca nu la toti oamenii sunt corect pozitionate (bineinteles, la fiecare in parte e o eroare mai mare sau mai mica). Nu mai e vorba de ortodoxie, ci de ceea ce are fiecare om, creat dupa chipul lui Dumnezeu. Din cauza ca nu exista reguli exista multa tensiune, chiar si pentru eterodocsi. Cineva aflat in functie de conducere ar trebui sa se gandeasca la faptul ca e responsabil de sufletele pe care le are in conducere.
De ce userii agresivi nu sunt atentionati macar, ma refer la cei ce sunt eterodocsi? Din cazua aceasta si unii useri ortodocsi devin tensionati, cui ii place sa fie atacat pe un forum ortodox pentru ca spune adevaruri ortodoxe?