View Single Post
  #207  
Vechi 12.10.2016, 10:26:33
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
In priml rand multumesc mult, la toata lumea!!!

Corinusha, vad ca te-ai documentat temeinic :D...si eu la fel, eram convinsa ca totul va merge struna, dar teoria cu practica o sa vezi ca sunt putin diferite :D...vreau sa zic c am fost oarecum intre ciocan si nicovala, intre convingerile dobandite individual despre alaptatul exclusiv si recomandarile personalului medical privind suplimentarea...slava Domnului de vreo 2 zile nu mi-a mai cerut supliment, acum sa vedem si daca i-a ajuns ce a mancat de la/mine..

Vaiii, cata dreptate ai avut. Nasterea mea naturala la care tineam u dintii s-a transformat in cezariana de urgenta dupa 22 ore de travaliu, dilatatie mica si copil care si-a schimbat pozitia, alaptatul exclusiv pana la 2 ani s-a transformat in lapte praf din ziua 1, pt ca sunt o ciudatenie a naturii (pe langa lipsa mameloanelor, care s-a rezolvat cu cele din silicon, mi imi lipsesc si canale galactofore, e aii si productie delapte aproape inexistenta, pt ca efectiv nu are cine sa le produca- traiasca ecografia mmara, ca altfel nu depaseam depresia pt ca nu aflam niciodata ce nu e in regula si mainvinovateam la infinit).

Restul sunt ok, am reusit si eu sa incep sa ma bucur de fetita in jurul varstei ei de 3 luni, cand am aflat si cauzele din cae mnu pot alapta si am inceput sa ies din depresie.
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote