View Single Post
  #33  
Vechi 09.09.2008, 12:57:44
7th_Brigade_TzHL 7th_Brigade_TzHL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.03.2008
Mesaje: 478
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Elena78
Ce te faci cand ti s-a aratat prin vis care este voia lui D-zeu si nu este de acord familia, care sustine ca trebuie sa astepti un altul mai bun si mai bogat.Te poti impotrivi lui D-zeu sau familiei?
Am trecut prin ceva asemanator... Aveam convingerea ferma ca fata este cea randuita de Dumnezeu pentru mine. Tatal meu era neutru spre da, in schimb mama mea nu prea era de acord. In astfel de situatii e bine sa te gandesti si sa analizezi inca o data. In cazul meu de mai sus mama avea dreptate.. intuitia ei i-a spus ca fata respectiva nu are moralitatea pe care si-o autopretinde. Am mai stat 2 luni, si m-am convins ca mama avea perfecta dreptate si m-a salvat de la o casnicie care 99% m-ar fi distrus. Am vazut mai tarziu asta cand fata si-a dat arama pe fatza.

Calitati care ar fi de dorit pt o fata:
1. sa aiba respect pentru Dumnezeu, biserica, preoti, cele sfinte
2. sa fie linistita
3. sa aiba o gandire pozitiva, lumina, adica sa nu o fascineze subiecte gen: vampiri, autopsie, tortura neastamparatilor, otravuri, etc ( nu radeti ca sunt astfel de fete )
4. daca povesteste de altii sa nu aiba tentinta de a denatura lucrurile
5. sa aiba caracter, sa nu intarzie la intalniri, sa se tina de cuvant
6. sa nu fie foarte frumoasa dar nici foarte urata
7. sa nu fie foarte inteligenta dar nici mai zapacita
8. sa aiba prietene, dar sa nu le vorbeasca de rau, sau sa le tradeze confesarile
9. sa iubeasca copii
10. sa viseze si sa isi doresca sa fie mireasa
Reply With Quote