View Single Post
  #33  
Vechi 01.10.2008, 15:03:16
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat
Citat:
În prealabil postat de antiecumenism
De ex daca cineva din america are muzica simfonica pe care poate a cumparat-o pe bani si vrea sa o dea si altora asta nu mi se pare furt.Pt ca eu iau de pe calculatorul lui si el e constient de acest lucru.E la fel cum cineva m-ar ruga sa-i fac o copie dupa un cd pe care l-am cumparat.Si ii fac nu?:D Ca asa-i crestineste sa dau si altora si-mi ramane si mie :D
nu e chiar asa cum zici tu. de ex. de curand am cumparat un CD cu Acatistul "Slava lui Dumnezeu pentru toate" in lb. engleza, scos de parintii de la Misiunea Ortodoxa Antiohiana "Sf. Ignatius al Antiohiei" din Madison, staul Wisconsin (USA).

si uitandu-ma pe verso, iata ce scrie:

c 2002 St. Ignatius Mission, 2124 Shafer Drive, Madison, WI 53711

All rights reserved. Please support our work: do not make any unauthorized reproduction.
Pai da normal, Pentru ca mai ales in S.U.A. asa sta treaba. Petru ca ei sunt capitalisti si le place sa suga bani. Si intr-acolo au ajuns.

Sa-l vad eu acum pe Bush ce face.
Acum cele mai mari banci din S.U.A au dat faliment si vor ca cetatenii de rand sa plateasca.
Asta nu este tot escrocherie?
De exemplu statul roman plateste 13 euro penalizari /pe zi celor de la Bechtel din banii poporului roman.
Eu zic ca pe nici un material ortdox nu ar fi bine sa se puna pret.

Daca vrei sa-ti fie de folos da-l pe gratis. cu lucrurile duhovnicesti nu este frumos sa faci comert parerea mea. Daca vrei sa dai tu ceva ca o binefacere sau ca milostenie etc.

Eu asa as face chiar daca scrie pe spate nu stiu ce asta sunt ideile societatii materialiste si meschine.
Daca legea aproba homosexualitatea inseamna ca eu trebuie sa ma iau dupa lege.
Asa cum legea din S.U.A iti permite sa omori pe cineva daca il prinzi pe proprietatea ta.
Legile acestei lumii merg spre nebunie, Legea crestinului este cuvantul Sfintei Scripturi, parerea mea.
Reply With Quote