View Single Post
  #1  
Vechi 21.01.2022, 16:33:12
artemiselena artemiselena is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.01.2022
Mesaje: 1
Implicit Un suflet ratacit

Buna ziua,

Existenta mea in acest moment si poate de cand am inceput sa inteleg ceea ce se petrece in jurul meu a fost incerta : parintii mei au divortat cand eu aveam 9 ani iar de atunci mama mea nu a fost niciodata multumita de mine , pesemne ca ii aduceam aminte de tatal meu .
As putea zice ca niciodata nu am avut o relatie mama-fiica , fiindca nu si-a dorit asa ceva si nu isi doreste nici acum. Ar fi mai multe de zis pe acest topic, dar trec mai departe.
Am fost diagnosticata cu sindromul ovarului micropolichistic la varsta de 16 ani si m-am casatorit la varsta de 21 de ani. De la casatorie au trecut aproape 6 ani fara sa avem un copil.
As vrea sa adaug si cateva franturi de intamplari din familie : o batrana vrajitoare din sat a legat casatoria fratelui bunicului meu ; mama tatalui meu a aruncat blesteme pe el si fratele mamei de asemenea a fost legat de sotia lui cu ajutorul mamei acesteia,tot o vrajitoare . Pentru acesta din urma s-a tinut post negru dar nu s-a dus pana la capat.
Din auzite, in casa parinteasca , s-a fi intamplat niste fenomene ciudate la acea vreme si s-au decis sa faca Maslu; din marturisirile unei vecine ce asculta in fata casei , vrajitorea ar fi trecut pe acolo si s-ar fi uitat intens la casa - moment in care cei trei preoti prezenti nu au putut sa isi deschida gura pentru a incepe slujba.
Trebuie sa marturisesc ca viata mea nu a fost apropiata de biserica: nu m-am spovedit de 7 ani, merg la biserica la Paste si Craciun, post nu prea am tinut si nici nu m-am rugat.
Sper sa nu ma judecati prea aspru pentru cele enumerate mai sus , dar as dori un sfat, o vorba buna - am fost pe la mai multi doctori, am incercat tot felul de tratamente si nimic; ba mai mult, sotul a fost diagnosticat cu oligospermie.
De ceva vreme am dorinta de a ma apropia de Dumnezeu, de Biserica.
Sper sa nu ma judecati si daca aveti un sfat, o povata, o indrumare, este binevenita.
Reply With Quote