Subiect: Este adevarat?
View Single Post
  #4  
Vechi 23.08.2012, 23:02:25
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de ToaderValentin Vezi mesajul
Salutare, eu ascult aproape toata ziua muzica rap si rock, este pacat? Un prieten mi-a spus ca da. Chiar daca se injura in muzica si eu de firea mea nu injur este pacat ca ascult asa ceva? Sunt multi interpreti de muzica rap care vorbesc si de Dumnezeu si de credinta ex. Cedry2k care a fost invitat si la Oreste in emisiune.. ma atrage mult rappul este pacat ?
Mie imi place icoana pe care ti-ai ales-o. Iata, daca o privesti atent, Iisus cu un ochi ne priveste cu blandete si cu intelegere, in timp ce cu celalalt ochi ne adreseaza o privire severa. Priveste-l atent in aceasta icoana si raspunsul ti-l vei da singur.

Am iubit muzica, am cantat de mica pe scena la toate serbarile scolare, am cantat si dupa aceea, am ascultat anumite genuri de muzica si oarecum te inteleg. Cred ca dupa ce vei incepe sa te rogi mai mult, sa citesti mai mult, sa asculti cantari duhovnicesti si chiar sa postesti, vei renunta singur sa mai asculti asa ceva.

Cand nu asculti muzica neplacuta lui Dumnezeu si vorbire desarta postesti cu auzul. Mintea ta e libera si astfel se poate ruga fara probleme. Cand asculti muzica neplacuta lui Dumnezeu, pacatuiesti cu auzul.
Reply With Quote