Subiect: Vrajitorii..
View Single Post
  #7  
Vechi 16.09.2006, 11:18:48
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Oameni buni, haideti sa ne intelegem: titlul topicului este putin cam ambiguu si fiecare vorbeste fara sa se inteleaga cu celalalt.
1. Vorbim despre vrajitorii, adica farmece sau magie, cum i se mai spune astazi? ori 2. Despre veajitori/vrajitoare, persoane care practica asa ceva?
Si despre una, si despre alta am scris la topicul "De ce crezi in Dumnezeu?" Cititi-l si luati aminte! Tot ce-am scris acolo e adevarat si am facut-o, ca pe o datarie crestina, ca nimeni sa nu mai treaca prin ce-am trecut eu, dar si ca sa se stie ca numai puterea lui Dumnezeu, puterea slujbelor si a rugaciunii te pot feri, te pot ajuta si te pot scapa de asemenea rele.
Pana a nu fi victima a farmecelor, nu am crezut ca exista asa ceva, pentru mine erau simple fantezii, practici din basme. Desi am fost avertizata ca persoana care-mi dorea raul, platise o tignca sa-mi faca "de urat", cum se spune, cu oase de mort si pamant de pe morminte, nu am crezut, nu am facut legatura intre cele ce mi se intamplau si cele ce mi se spusese nici dupa raul care incepuse sa se manifeste.
Vrajitoarele care apar la TV sau in presa scrisa, nu stiu cata putere au si daca au, cu adevarat, putere. Dar escroace, stiu ca sunt. Reclama care li se face e platita cu bani grei, dar ele isi scot banii inmiit de pe urma naivilor.
Problemele pe care le aveti, necazurile, neajunsurile, neintelegerile se rezolva cu slujbe la biserica, cu rugaciuni si fapte bune. Vrajitoarele care promit marea cu sarea nu fac nimic dacat sa va ia banii si sa rada de cat de prosti suntem noi, romanii.
Nu apelati la farmece si vrajitoare! Puterea, linistea si sanatatea fiecaruia dintre noi e doar in credinta! Si, ca sa nu ajungeti Dvs. insiva victime ale persoanelor care se ocupa cu asa ceva, o mica rugaciune zilnic, candela aprinsa macar duminica, un drum la biserica, o lumanare aprinsa si o viata cu frica de Dumnezeu, va va apara.
De ce spun asta? Pentru ca adevaratele vrajitoare exista, dar nu apar la TV, nu-si fac reclama, stau ascunse si lucreaza prin intermediari. Acelea sunt cu adevarat facatoare si aducatoare de nenorociri in viata omului dar, repet, stau la dos!
Reply With Quote