Subiect: Pacatul mandriei
View Single Post
  #7  
Vechi 25.03.2007, 23:00:53
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

o MAXIMApt.tine:"NU SPUNE CE NU POTI FACE SI NU FACE CE NU POTI SPUNE. DAR CE POTI FACE SPUNE SI CE POTI SPUNE FA INTOTDEAUNA FIINCA ATUNCI ESTI CU ADEVARAT TU SI CUVINTUL TAU".[deci lucrurile rele si urite nu le poti spune si nici sa nu le faci, iar cele bune ,care le poti spune daca le spui sa le si faci].Nu mai stiu de unde am luat-o ,dar este scrisa la mine pe ultima pagina din cartea SCARA RAIULUI de IOAN SCARARUL..dC. IMI SCRII NUMELE TAU ADEVARAT AM SA MA POT RUGA DIN CIND IN CIND PT. TINE. Al meu este cel scris sus . Eu mi-am scris numele adevarat pt ca in probleme de orice fel ,dar mai ales de credinta este bine sa ne asumam fiecare dintre noi responsabilitatea ,altfel putem fi banuiti de nesinceritate sau superficialitate [in unele afirmatii sau filozofari ,care se obisnuiesc aci pe site]. Desigur ca ispitele vin la toata lumea ca sa se aleaga GRIUL DE NEGHINA.Dar sa ai CREDINTA in DRAGOSTEA lui Hristos pt. tine si sa ai NADEJDE ca te va ajuta in ispite dc. ceri ajutorul LUI.Pe acestea trei credinta ,nadejdea si dragostea sa nu le uitam niciodata.Dumnezeu sa te ajute in toata viata ta. Sofia
Reply With Quote