Subiect: Forumul nostru
View Single Post
  #471  
Vechi 03.11.2009, 03:13:05
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Ok ! Nu cred ca am specificat ceva de " obligatii ", sau lucruri obligatorii in ceea ce priveste date si fotografii personale.
Poate ca ai dreptate Sophia, poate ca eu nu sunt, inca, constienta de pericolul care-l poate avea internetul, cu toate acestea , sunt constienta ca exista destule persoane pe-aici care nu doresc sa se afiseze din simple motive, practic nejustificative.
Coralina, imi cer scuze ca nu ti-am raspuns la mesaj, insa, imediat ce l-am citit am repostat acea poza, poza dorita de tine, in albumul personal si chiar am facut specificatia ca am repostat-o special pentru tine. Astfel am considerat ca este de-ajuns.
Oricum, fata de persoanele care-mi sunt in lista de prieteni si a caror infatisare nu o cunosc, am oarece sentimente relative...doar virtuale si distante, dar cu respect . Nu poti simti atasament concret in mod virtual, pentru o infatisare imaginara si inexistenta...nici atat. Pentru cei care, chiar vor sa pretinda ceva, nu are relevanta acest mister fizic.
In mod firesc ma simt mai atasata de cei pe care-i cunosc si fizic....
Exact Mirela, " sa nu mai fim asa straini ", mai ales daca suntem si uniti de considerente religioase, practic aceasta prietenie ar trebui sa vina de la sine, dar, ce sa-i faci ?!, daca nu se poate, nu se poate...oameni suntem .
Dar uite cum, draga Ory, cu inima deschisa fiind, postam poze in albumul privat, insa avem proasta inspiratie sa acceptam in lista de prieteni persoane care nu ne merita prietenia si increderea!!!!!...iar aceste persoane fac comentarii de 2 lei referitor la pozele postate de noi.