View Single Post
  #14  
Vechi 05.08.2009, 19:22:41
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MIRA85 Vezi mesajul
Numele meu este Veronica,am 24 de ani sunt mama a doi copii sanatosi si frumosi,dar am un mare defect ce ma obsedeaza(am un nas mare si urat),ce m-a transformat intr-o persoana retrasa,ingrozita de faptul ca de cate ori ies afara oamenii imi arunca vorbe grele;de multe ori m-am gandit sa ma sinucid si nu trece zi fara sa ma intreb :de ce nu sant si eu un om normal?Imi doresc sa ma simt bine in pilea mea,dar de cate ori ma uit in oglinda imi aud gandurile:esti urata!esti oribila! Va rog sa ma ajutati cu sfaturi,sa ma indrumati cui sa ma rog sa imi gasesc linistea;trebuie sa spun ca nu ma duc la biserica pentru ca evit colectivitatile,evit ca oamenii sa ma priveasca.
100% sigur astea sunt ganduri de la diavol. Nu esti nici pe departe singura, multi barbati si femei sunt chinuiti de diavol cu astfel de ganduri: ca sunt prea mici, prea grasi sau grase, ca nu au par frumos, si asa mai departe.

Dumnezeu te-a facut asa pentru un motiv, stie El de ce. Multumeste lui Dumnezeu pentru tot ce ai, pentru cum arati, impotriveste-te diavolului si diavolul va pleca de la tine.

Sinuciderea e pacatul suprem, care nu se mai poate ierta. Daca mori cui lasi cei 2 copii? Faptul ca ai ganduri de sinucidere arata clar ca e o ispita de la diavol.

Dumnezeu sa te ajute.

Si inca ceva, nu in ultimul rand, un duhovnic bun te poate ajuta mult.

Bogdan.

PS: Arata-ne si noua o poza cu tine, sa te vedem. Sunt sigur ca nasul tau nu e nici pe departe asa de mare si urat precum te-a facut diavolul sa crezi.
Reply With Quote