View Single Post
  #24  
Vechi 24.02.2021, 12:42:03
cristian sergiu's Avatar
cristian sergiu cristian sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 107
Implicit crestin ortodox

Citat:
În prealabil postat de RaduRO Vezi mesajul
In afara de Biserica. Desi nici acolo nu prea mai sunt. Si multe nu au ganduri serioase de a se imprieteni in vederea casatoriei.

Poate ca e o problema ca stau intr-un oras mare (Craiova). Poate doar in orasele mici sau la tara se mai pastreaza credinta si traditia...
Raspunsul tau chiar l-am auzit de la un preot, zicea astfel : dute duminica si vezi ce fete se impartasesc si alege-ti de acolo. Eu chiar am facut asta vreun an de zile si nu am gasit.
Treaba e simpla fete dornice sunt peste tot acum e pandemie si nu poti merge in discoteci dar poti agata pe net. Gasirea unei prietene e asemenea gasirea unei informatii pe internet un simplu search pe google si ai mii de raspunsuri exact la intrebarea ta. De aici incolo doar tre sa filtrezi, sa analizezi, sa verifici etc . Asa e si cu fetele is multe dar tre sa le iei sa le testezi sa vezi poate gasesti necredincioase dar le-ar place sa devina.

Bisericile azi sunt goale cu marmura si incalzire in podea . Daca vrei ceva caldut la propriu dute in biserica. Daca ceri un sfat unui preot prima data iti zice ca nu prea are timp dar hai ca te iau. Asa e situatia in 99% din cazuri. Daca vrei cauta restu de 1% atunci vei gasi raiul pe pamant.
__________________
am scris un calendar crestin ortodox
sunt crestin ortodox
Doamne ajuta
Reply With Quote