View Single Post
  #6  
Vechi 06.05.2009, 21:24:03
Adelinne's Avatar
Adelinne Adelinne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 135
Send a message via Skype™ to Adelinne
Post

Citat:
În prealabil postat de adrian010155 Vezi mesajul
In primul rand ai grija sa nu te mandresti in intimitatea sufletului tau pentru credinta ta in comparatie cu necredinta lor.
In al doilea rand cauta sa nu afisezi credinta ta fata de cei ce nu cred pentru ca risti sa le faci un mare rau punandu-i in situatia de a rade de tine si astfel sa-L manie pe Dumnezeu. Asta nu inseamna sa preiei comportamentul lor.
In al treilea rand roagate in taina pentru ei, asa cum stii de altfel.
Multumesc pentru sfat dar am noroc ca mereu ma gandesc sa nu judec si apoi le am pe ale mele ..multe de recuperat ..cine nu recunoaste cam isi fura caciula singurel..nu? ...pai acum si daca suna telefonul ai mei cred ca sigur suna cineva sa merg la biserica ...in orice discutie mereu se rade de mine in propria casa dar banui ca este normal asta la inceput dar au trecut luni de zile...in fine ...un preot spunea la o biserica ca sa fim rabdatori cu cei ai casei pentru ca ei sunt primii care se razvratesc..nu inteleg de ce acest comportament ..nu mai zic ca mama crede ca ma calugaresc ....
__________________
"Iata, Eu va trimit pe voi ca pe niste oi in mijlocul lupilor;
fiti dar intelepti ca serpii si nevinovati ca porumbeii." - Matei 10:16

"Nadejdea mea este Tatal, Scaparea mea este Fiul, Acoperamântul meu este Sfântul Duh.
Treime Sfânta, slava Tie !" (Sfântul Ioanichie)
Reply With Quote