View Single Post
  #372  
Vechi 31.10.2010, 23:06:15
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de credo 325 Vezi mesajul
casnicia este pentru nastere de copii. asta nu inseamna ca actul sexual trebuie sa fie o tortura nici pe departe.
Tot e ceva. Eu, unul, ma astept sa apara si punctul de vedere potrivit caruia actul sexual ar trebui sa fie neplacut, pentru a nu risca sa cadem in robia patimii. Eventual, sa evite sotii sa faca baie cu o saptamana inainte, si, daca se poate, sa se iubeasca pe un pat de scandura tare.

Citat:
În prealabil postat de credo 325 Vezi mesajul
la cununie daca te-ai pazit fecioria sau daca nu ai fost fecioara dar nu te-ai culcat cu barbatul pana in noaptea nuntii, te-ai spovedit curat si impartasit vne binecuvantarea Duhului Sfant asupra mirilor.
Aici nu mai inteleg nimic. Daca sotia a curvit cu alti barbati si s-a spovedit si impartasit, e ok, vine Sfantul Duh, dar daca a curvit cu viitorul sot, gata, nu mai vine Sfantul Duh ?!

Citat:
În prealabil postat de credo 325 Vezi mesajul
apoi sunt timpuri de impreunare, nu oricand si oricum, martea si joia doar dar nu si in timpul posturilor. sa stiti ca se poate. nu-mi inchipuiam a vom putea sa facem asta dar se poate. cu post si rugaciune nici nu te mai trage ata la sex. eu sunt casatorita de cateva luni si multumesc lui Dumnezeu cu darul Lui am reusit sa tinem.
Eu ma intreb de ce v-ati mai casatorit daca va repugna sexul. De "tinut" puteati sa va tineti ramanand necasatorita, ba chiar ar fi fost mai meritoriu.

Citat:
În prealabil postat de credo 325 Vezi mesajul
nu vreau sa par vreo incuiata ca inainte de a ma intoatrce bunul Dumnezeu cat a putut cu mine indaratnica la El am trait si eu o viata cum a trait toata lumea din ziua de azi. cam atat. Doamne ajuta!
Nu vreti....
Reply With Quote