View Single Post
  #46  
Vechi 27.02.2012, 07:42:19
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Eu,ca de obicei voi avea iar probleme cu mancarea de post,ca as vrea aia,sau ailalta si cat mai rafinat si mai neobisnuit daca se poate,dar postul ii post,simplu,putin si auster.
Va trebui sa renunt la placerile culinare,rafinamente,deci la iesirile destul de dese la restaurant(si asa nu gasesti mancare de post la niciunul),rasetele cu gura pana la urechi la serviciu,navigatul cu orele pe internet si cate altele...
Domnul sa-mi ajute atat mie cat si celorlalti in ceea ce isi doresc!

PS:
De TV nici nu mai vb...de obicei ziua mea se desfasoara in fata Tv-ului,cu telefonul in mana si cu laptopul in poala...in timp ce regret ca zilele se scurg pe langa mine si nu stiu cum a mai trecut o vara,o primavara,un an...Mi-as dori sa fiu mai activa,sa desfasor treaba fizica in gradina,prin casa dar uite ca ma afund intr-o lenevie placuta din care nu lipseste imbuibarea mass media.Urata treaba!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 27.02.2012 at 07:50:04.
Reply With Quote