View Single Post
  #30  
Vechi 23.04.2008, 13:31:49
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BotosRemusEmilian
Sa ai de grija Veilur, e pacat impotriva Duhului Sfant, sa "ne vedem noi de pacatele si patimile noastre" si pai, hai sa lasam pe altii sa faca aia si aia. Atata vreme cat esti in viata fa tot ce poti, pentru tine si pentru cel de langa tine. Daca nu, nu e bine. Si mai mult nu spun.
Adica sa incep de acum sa ii sacai si pe ceilalti cu religia, vrei tu sa spui, nu? Hai ca aici esti indraznet! :D Stii ce se intimpla cand incepi sa spui si celorlalti despre credinta sau cu religia? Esti ignorat din prima, daca nu cumva se lasa cu atitudini arogante sau cu cearta. Ultima oara cand am deschis un subiect religios cu cineva cunoscut mie, s-a lasat cu multe carteli si chiar cearta, si mai mare pacat mi-am facut, ca daca taceam era mai bine. Plus ca nivelul la care sunt eu acum in credinta, nu imi permite sa dau sfaturi nimanui despre credinta sau sa ii indemn cumva sa faca si ei la fel cum as vrea eu, pentru ca in primul rand nu am atata curaj pentru ca inca ma stapanesc pacatele, iar in al doilea rand pentru a nu cadea in mandrie.
Reply With Quote