View Single Post
  #14  
Vechi 11.11.2010, 12:20:23
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Sfântul Mucenic Mina

Unul dintre sfinții la care mă rog și care mi-a fost și îmi este de mare folos și ajutor , este Sfântul Mucenic Mina, pe care îl prăznuim astăzi . Îți mulțumesc sfinte că în urmă cu niște ani , te-am descoperit și mai ales pentru ajutorul dat mie în clipele grele ale vieții acesteia . Te-am descoperit cam în același timp pe când un alt mare sfânt mucenic , Mucenicul Mercurie , m-a primit în noua Biserică construită și închinată lui ce se află în apropierea casei mele . Pe atunci mă întrebam dacă pot iubi în aceași măsură doi sau mai mult sfinți ! Da, se poate , căci sfintenia are acest dar de a se sălășui în inima noastră în egală măsură, căci toți sfinții sunt în egală măsură bine plăcuți lui Dumnezeu. Îți mulțumesc Sfinte Mina pentru răbdarea și iubirea ta ! Îți mulțumesc Sfinte Mina pentru potolirea gândurilor tulburi , ale celor ce ne urăsc și ne păgubesc pe noi ! Îți mulțumesc Sfinte Mina , că exiști ! SLAVĂ LUI DUMNEZEU PENTRU TOATE !+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote