View Single Post
  #23  
Vechi 07.03.2013, 11:35:47
ellami ellami is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2013
Mesaje: 24
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Imi pare rau de bunica ta dar eu zic sa te muti singura daca tot stai in chirie,nu vreau sa arat asa rautacioasa dar nu se poate merge asa la infinit,pomenile au si ele rostul lor.
Ce vasta ai tu?

Merg pe 27... Harford am explicat putin mai sus ca noi am ramas fara bani.Practic suntem pe drumuri, pentru ca fiind cu chirie , nu stii cand zic proprietarii plecati ca venim noi.



azi iar si-a facut numarul, cand au venit cei de la romtelecom sa ne instaleze telefonul. cu usa deschisa a inceput sa zica ca o maltratez, ca vai de capul ei, ca se duce la parintele ei sa ii spuna ca traieste rau cu mine.... ce sa mai...bineinteles nu a lipsit " ma rog la Dumnezeu sa-ti cada oasele" .bineinteles ca a dat de pomana ceva la cei de la romtelecom pentru tata, o femeie cu adevarat evlavioasa. deci cum sa-i dai de pomana omului pe care l-ai urat si l-ai blestemat si inainte si dupa moartea sa! Ce urmareste ca nu inteleg? sau in sinea ei cand da de pomana pentru tata zice "sa-ti putrezeasca oasele mai repede?"

Nu stiu daca este habotnica, dar nimic nu face cu inima pentru Dumnezeu. Dupa ce isi face rugaciunile vine la mine si imi spune " stau ore in sir in genunchi pentru tine jegoaso!" . Acest episod se intampla des...

Intr-o zi imi spune " eu am sa intru in rai ca sunt femeie buna, cu credinta in Dumnezeu nu ca tine care il ai pe diavolul in tine". eu mai in gluma mai in serios am zis " pai decat sa te intalnesc prin rai, ma duc frumusel in iad".

Mamaia a inceput sa fie cu Dumnezeu, cu bisericile, pomenile, posturile dupa ce a iesit la pensie. Oamenii de la tara de mici se duc la biserica, au acest cult.

Am cunoscut si batrani care iti erau drag sa mergi la biserica cu ei. pe mine ma punea sa pup toate icoanele daca se putea si cupola. Si cand preotul citea mamaia statea numai in cruci mari cat turnul eiffel. Sa nu va spun ca la 1,2,3 daca o vede un preot incepe cu jelitul si uite asa mai ia un banut ca parintele scoate banul...
Reply With Quote