View Single Post
  #4  
Vechi 05.04.2019, 10:43:10
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Poate nu ai inteles mesajul, cauta un duhovnic actual, parintele Nil a trecut la cele vesnice acum mai bine de 40 de ani. Pe langa asta nici nu a avut vreo legatura cu Brasovul.
E drept că mi-a slăbit vederea cu timpul si că de la o vreme înteleg ceva mai greu. Să-si fi pierdut duhovnicii actuali legătura cu sfintii trecuti la cele vesnice? Să fi interzis Domnul cuiva să meargă prin Brasov dacă le-o cere vreun credincios?

Sunt retorice întrebările mele dar eu nestiind cum să-i fiu de ajutor i-am recomandat pe cineva pe care îl aveam în minte când am scris, iar tu în loc să-i fi de folos ei cu un duhovnic din Brasov căci esti din Brasov, mi-ai fost de folos mie, pricepând tu mai bine decât mine ce caută doamna sau domnisoara : €ž€un preot duhovnic bun slujitor care să locuiască în Brasov la care să se poată duce ea să-i ceară ajutorul.€ž€

Pe mine văd că m-ai certat dar în acelasi timp tu pricepând mesajul nu i-ai dat o alternativă ci i-ai tăiat duhovnicul recomandat de mine.

Nu s-ar fi cuvenit ca tăind sau smulgând ce a sădit altcineva să pui ceva mai bun în loc?
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 05.04.2019 at 10:50:46.
Reply With Quote