View Single Post
  #4  
Vechi 14.07.2010, 01:03:24
Adrinskaia Adrinskaia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit Iarta ma Doamne, caci n am iubire si smerenie...

Atata timp cat Basescu e vinovat, si nu vrem sa ne cautam pacatele noastre, ne meritam mizeria in care traim. A propos, domnilor care va incredeti in tv uri si nu i ati studiat, macar de pe net pe marii nostrii Sfinti, ati face voi macar efortul si demonstratia de jertfa si responsabilitate sa cautati cu cine sa va inscrieti la min mediului, pentru a curata gunoaiele din arealele noastre naturale, ori chiar cand admirati operele aproapelui nostru ?...ori iubiti mai tare vorbirea desarta ?
Sa va fac niste sugestii de cautare pe net, ca poate vor dragii de ei sa se curete de cate vreun pacat: parintele Arsenie Boca, ciobanul de la Maglavit, Valeriu Gafencu, parintele Lavrentie de la Cernigov, parintele Tihon din Zadonsk......
Eu cunosc un parinte in Ploiesti la care merg cu toata dragostea, si nu de mult, de trei ani, si asta dupa ce am facut rugaciuni pe cat m am priceput atunci, cu indrumare pe cat m am priceput sa cer si nu de la un preot.
Catedrala din Bucuresti, se face din banii adunati de cei care merg la biserica si doresc sa daruiasca, desi eu personal parca am unele indoieli ca mai rezista mult capitala noastra minunata si ca nu vine acusica cutremurul de care ne a avertizat parintele Arsenie, ori poate ii supravietuieste tocmai catedrala....
In general, domnii care sunt atat de preocupati de uriasa suma care presupune construirea acesteia, ii rog frumos sa mi calculeze si mie ce Catedrala a fumatului au ridicat romanasii nostrii mult iubiti.
Sfantul Lavrentie al Cernigovului plangea pentru preotii care nu calatoreau cu intrebarea...daca ar fi trebuit sa planga si pentru paganii care nu vor sa invete smerenia de la Sfintii Parinti....
Reply With Quote