View Single Post
  #48  
Vechi 04.09.2008, 17:16:42
AndreiB AndreiB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.09.2007
Mesaje: 279
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi
Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14
Din Pateric"-Un batrin sfint a vazut un om oarecare gresind si cu amar a lacrimat si a zis"Acesta astazi iar eu mine".Oricine, de ar gresi,chear necredincios de ar fi,sa nu-l osindesti pe el,ci sa te vezi pe tine mult mai pacatos decit dinsul si nicidecum sa nu-l ocarasti pe dinsul pentru greseala,ci sa-ti aduci aminte de tine insuti si sa ei seama cum umbli ca sa nu cazi.-"Daca as fi facut asa...ce bine era.Mai bine ma trimiteati la rugaciune decit la somn(mai glumesc si eu caci discutia este prea incordata).Lectia primita mi-a prins bine dar,de ce nu ma pot impaca cu ei?
nu-l lua in seama pe AndreiB ca asha are impresia acest coleg de foum ca daca eshti un pic mai din topor, un pic mitocan, ai o adresare abrupta atunci nu sminteshti ci limpezeshti ca shtie el ca dumneata ai greshit ca doar a priceput el lucrurile care doar Lui Dumnezeu ii sunt complet cunoscute... nu-l lua in seama pe fratele asta ca shi pe altzii s-a apucat sa-i mustre asha badaraneshte shi sa-i trimita care pe unde, sa-i puna la locul lor... poate se crede printre organele de circulatzie care trimit pe unii shi pe altzii shi reglementeaza circulatzia... sa-l iertam ca shi asha eshti suparata, ca e dureros sa fi lovit cand vrei sa faci bine, poi de ce crezi ca a zis Hristos sa nu ashteptzi nimic in schimb? ca trebuie sa te ashteptzi la lovituri de aia shi nu ca nu vei primi nimic in schimb de la oameni... vei primii laude in deshert ori batai peste ranile tale...
vai de mine si de mine "frate" vsovi, ce facui de ti-am atras minia? :cool: ai?
ma gindeam ca va sari cu gura vreo sora, zlabicuine de-a ta, cind colo, ai aparut cu-o falca-n cer si una-n pamint si zburci pe aici.

indemnul meu a fost plin de dragoste, vsovi, dar ggglllumea din capul tau nu a putut sa inteleaga.

pot sa-ti spun si tie SOMN USOR? daca tot m-ai iertat a-priori...
glumea lumii este rea, uof.:sleep:
Reply With Quote