View Single Post
  #23  
Vechi 24.02.2016, 16:04:23
many777 many777 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2016
Mesaje: 8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ahilpterodactil Vezi mesajul
Ma tem ca nu stii ce vorbesti, sa ma ierti...
Va rog sa ma intelegiti, frică mare este sa nu il supar pe Dumnezeu, asta este principala mea grija si v-a fi întotdeauna. Te rog sa ma crezi ca nu bravez, dar in afara de Dumnezeu nu imi este frica, si chiar daca se v-a întâmpla sa iau vreo una....nici atunci nu o sa-i pun puterea Lui Dumnezeu la îndoială , o sa ma intreb cu ce i-am gresit, cu ce l-am maniat si nu ca ar avea altcineva putere asupra mea in afara de Dumnezeu, va rog sa ma iertaČ›i dar tot nu va inteleg frica. .. am citit ca au fost câČ›iva calugari batuti, învineČ›iti, ce este mai important ca iti grăbeČ™te intrarea in rai....oricum nu te poate omorî, si cu voia Domnului vreau sa ajung sa ma impartasesc din 3 in 3 săptămâni ! Inca odata nu pot sa nu-I multumesc Domnului ca mi-a deschis ochii, mi-as dori ca toti oamenii sa stie ceea ce stiu eu, daca se va intampla vreodata asta , Sfintele Biserici vor trebuie sa fie precum stadioanele cu 80 .000 de locuri. In mare, viata mi s-a schimbat in asa fel , incat nu ma intereseaza nimic pamantesc, chiar sigur de -as fi ca maine castig potul cel mare loto, nu cumpar bilet...sau poate da, doar sa-i ajut pe ceilalti. Sa mai intelegeti ceva, chinuiti sunt ce-i ce ii fac voia, aia sunt bataia de joc... daca cineva este trezit la 3 dimineata ca sa fie luat la misto si nu face nimic, o sa fie trezit si a doua, a treia noapte. Dar daca tu...cand esti deranjat pui mana pe Psaltire, Ceaslov, Sfanta Scriptură si te rogi vreo ora, doua, garantat va spun ca dormiti precum pruncii, deoarece stie ca daca va tulbura si voi o sa faceti voia Domnului el fuge mancand norii. Sa nu va amagiti ca daca este liniste la voi...totul este in regula. Nu uitati de cine este stapanit pământul. Doamne ajuta !

Last edited by many777; 24.02.2016 at 16:06:44.
Reply With Quote