View Single Post
  #3  
Vechi 15.11.2012, 20:59:01
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Nici eu nu am citit acea carte, dar o sa iti povestesc ce mi s-a intamplat mie acum vreo 2 ani: am intrat intr-o librarie si gasisem o carte cu titlu interesant si care ma atragea : era ceva legat de viata de apoi. Am rasfoit-o putin , i-am citit prezentarea de pe spatele cartii , iar la prima vedere am observat ca era o carte despre experientele unor oameni legate de viata de apoi si niste argumente pentru continuitatea vietii. Nu am mai rezistat si am cumparat-o.
Citind cateva pagini, am avut dezamagirea sa aflu ca acea carte vorbea despre reincarnare... in plus au fost si cateva lucruri care m-au sminitit oarecum. Iar de atunci am hotarat sa nu mai cumpar niciodata carti care nu au legatura cu Ortodoxia, chiar daca au in prezentarea lor cuvintele Dumnezeu, viata de apoi, crestin etc. Si acelasi sfat ti-l dau si tie : o sa dai banii degeaba pe niste carti nefolositoare sufletului si mintii tale. (pentru ca , cel mai probabil acea carte nu are nici un fel de tangenta cu dogma Bisericii).
Reply With Quote