View Single Post
  #275  
Vechi 27.07.2009, 18:47:21
Maria-Raluca's Avatar
Maria-Raluca Maria-Raluca is offline
Member
 
Data înregistrării: 12.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

N-am ascultat niciodata piesele lui, pt. ca poate nu a cantat prea mult in perioada in care eu am inceput sa aleg ce muzica imi place. Totusi, pot sa spun ca a avut defecte, dar si calitati. Sa ne gandim la fundatiile de caritate pe care le-a facut, la versurile pieselor "Heal the world" sau "We are the world" sau "Will you be there?". El voia pacea mondiala, nu razboiul. Si nu iubea copiii in felul urat in care se spunea. Altfel, copiii lui nu ar fi fost atat de afectati la ceremonia lui de la Staples center. Doar uitati-va la cuvintele spuse de fiica lui si va veti da seama ca nu doar el isi iubea copiii, ci si ei pe el. Si operatiile de piele nu si le-a facut ca a vrut el, ci pentru ca avea o boala care ii depigmenta pielea, numita Vitiligo. Celelalte operatii, la barbie, nas, ochi etc. si le-a facut pentru ca a vrut. Dar cele de piele si le-a facut de nevoie nu ca i s-a nazarit sa se faca alb dintr-odata. Oricum, mesajul pe care vrea sa il transmita prin unele piese se refera la iubire, pace si mila.
Attached Images
File Type: jpg 15_heal_the_world.jpg (37,5 KB, 2 views)
__________________
~Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, dar ingrijeste-te de suflet ca si cum ai muri maine!~
~Cand oamenii te cinstesc si te lauda, spune-ti in sinea ta:" Nu eu merit asta, asta nu se cuvine mie, ci, Tie, Doamne!"~
Reply With Quote