View Single Post
  #22  
Vechi 12.08.2012, 12:19:43
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Si eu am vrut sa spun ca se multumeste Domnului pt toate lucrurile meschine,lumesti fara a se gasi o latura spirituala in acel lucru.
Daca toti participantii se roaga sa castige competitia sportiva cui va indeplini Dumnezeu rugaciunea,cineva trebuie sa piarda in favoarea altora?!?!

Ii astept cu iconite si cruci atunci cand va trebui sa-si declare credinta,nu la castigatul trofeielor si la adunatul faimei mondiale.

Am cunoscut o doamna care se ruga cat se poate de sincer sa aibe relatii intime cu fel de fel de barbati,iar Domnul si Sfintii s-o ajute in acel mod misterios incat sa nu afle sotul. Povestea tuturor minunea intamplata pe cand isi insela sotul cu un coleg,era perfect incredintata ca a fost ocrotita de Sfantul pe care l-a invocat si astfel yala de la usa a cedat iar sotul nu a mai putut intra in apartament.
Si cate alte traznai...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote