View Single Post
  #1466  
Vechi 19.03.2013, 22:44:59
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de beniamin777 Vezi mesajul
Aveti dreptate. Adventistii au greseli. Sa se faca referire la acele greseli. Nu este nici o suparare. Dar, sa se renunte la multimea de minciuni.

P.S. Din cate se vede, nici dvs. nu sunteti mai presus. Ati spus multe minciuni despre adventisti. Mintiti si in ultima postare. O fi vreo epidemie de minciuna. Poate ma contaminez si eu.
Banuiesc ca va referiti la avort. Userul banat a fost intrebat despre asta si nu a spus transant :nu este permis avortul ci a spus (citez din memorie) "avem o atitudine mai aspra fata de ortodocsi cu privire la avort" (nu ma puneti sa caut citatul exact). Un user ortodox a spus ca "in Biserica Ortodoxa nu e permis avortul", iar adventistii nu au venit cu lamuriri suplimentare.

Chiar si pe acest topic ati fost intrebati daca in clinicile dumneavoastra se practica avortul si nimeni n-a raspuns transant: NU.

Verificati-va clinicile adventiste si vedeti singur daca e sau nu minciuna ce s-a discutat pe forum. Dar nu e numai asta. Eu stiu de o familie distrusa datorita adventistilor care racolau membri iar asta e pacat. Deasemenea, stiu ca dumneavoastra credeti ca ortodocsii si catolicii se pot mantui dar nu ezitati sa bateti pe la usile lor sa-i atrageti in secta dumneavoastra, provocand scandaluri si dureri in familii, doar ca sa va mariti numarul de membri. Daca i-ati indemna pe oameni sa fie buni ortodocsi sau catolici v-as considera de buna credinta.

Sau tot trambitati pe drumuri ca aveti legatura directa cu Tatal Ceresc, ca numai Lui si Fiului va rugati voi, ca Duhul Sfant vi se releva personal, ca n-aveti nevoie de preoti pentru spovada, iertarea pacatelor. Pai daca tot credeti toate astea, de ce mai aveti nevie de adunari ca sa vi se descifreze Scripturile? Doar sunteti capabili singuri sa o faceti. Daca ati fi de buna credinta ati sta acasa sa studiati Scriptura si in rugaciune cu Sfanta Treimie. Asa faceti aceleasi lucruri pe care le fac si catolicii sau ortodcsii, mergeti la biserica si ascultati de pastorul dumneavoastra insa va luati liberatatea sa-i acuzati si judecati pe ortodocsi sau catolici care fac acelasi lucru, dar care, de buna credinta, marturisesc deschis ca au nevoie de toate astea. Iar asta e tot o minciuna in care va scaldati. E o ipocrizie sa-i acuzi pe altii ca merg la altii mai invatati sa li se descifreze Scipturile cand faceti acelasi lucru.

Sau, a spune "sola Scriptura" si Isus Hristos si arthanghelul Mihail este una si aceiasi persoana, lucru care nu e scris in Scripturi, denota iarasi minciuna. Ori eliminati NUMAI din credinta dumneavoastra si admiteti ca luati in calcul diverse revelatii/talcuiri ale unora, ori puteti fi considerati micinosi, deoarece credinta dumneavoastra nu se intemeiaza NUMAI pe Scripturi, asa cum sustineti.

etc, etc, etc...