View Single Post
  #29  
Vechi 24.04.2022, 22:57:37
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.962
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Hristos a inviat!
Iorest extrem de dezamagitor. , Mihai e un suflet frumos si am incredere in vorbele lui.[/b] Are ochii prin care vede frumosi, mai putin frumosi par ai tai si ai GPalama. Aveti grija cum va este ochiul va sunt si judecatile.
Mie chiar îmi face plăcere să vb cu dvs pt că aveți o intenție bună în spatele postărilor și se vede că ați rămas constant, mulți s-au delăsat.

Pe Mihai Neșu l-a ajutat mai multă lume, de ce se arogă totul ca fiind ajutorul lui Becali, chiar și părintele Vasile Ioana de la București a fost cu un grup de enoriași și au donat și prin sms, aceea am reținut-o doar eu, dar erau oameni care ajutau inclusiv de prin autoritățile locale de acolo din Sînmartin de lângă Oradea și de la firme private gen Decathlon șamd.

Am impresia că e o campanie de marketing pentru a-l transforma pe Becali ca pe filantropul nr.1 al țării, am văzut oameni care trăiau din cerșit sau din pensii mizere și au donat cel mai mult pentru catedrale, cel puțin un bulgar era așa Dobri Dobrev parcă, cine știe cum va fi primit la Dumnezeu și a cărui om va fi donația mai mare.

Parcă Becali ne este aruncat în ochi, eu cred că orice trăitor creștin din vechime ar fi vândut palatul acela și nu ar fi pus când l-a construit atâtea elemente de aur.

Adică în Viețile Sfinților se spune că cei care și-au donat totul au sărăcit sau au mers la loc retras, aici văd că luxul se menține, cumva nu scade, de ce nu dă interviu dintr-o cămăruță simplă ?

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Mie interviul mi se pare de-a dreptul fenomenal. La un moment aprox ora 1: 32: 00 dat vorbea de un calugar cu handicap care facea metanii, asa cu defectul pe care il avea, si asa mi-am dat seama ca SUNT UN HADNDICAPAT PE CALEAA MANTUIRII. Ca el handicapat isi facea metaniile iar eu uneori imi fac mai putine , sau mai si uit uneori.
Aici am greșit eu că am zis că nu mă impresionează interviul, mă refeream la colajul decupajul făcut de gsp - interviul scris adică- în care se vorbea doar despre Becali, adică e indecent pt câteva mențiuni despre Becali să se acopere tot ce zice pr Pimen interesant cum ai remarcat și tu povestea cu acel călugăr.

Mie mi se pare ceva fals în podcasturile astea comerciale Măruță, Morar și alții, adică până când părintele Pimen nu a făcut interviuri cu domnul Bumbenici de ce nu s-au dus Morar și alții la el, cine știe câți bani se fac din podcasturi, audiențe și reclame, mai bine ne uităm doar pe canalul Chilie Athonită și la domnul Cristian Bumbenici care e autentic în interviurile acestea și le face de ani de zile, nu la canale făcute pt creștere rapidă din orice temă.


Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Daca era liber de contract de ce sa inventam noi alte legi si sa bagam de vina imaginar la oameni.
Păi a fost șmecher n-a vrut să dea nici 100.000 de euro pe el înainte să fie liber de contract, clubul de la care a luat a și retrogradat, Electroputere Craiova de la care l-a luat pe Rădoi s-a desființat, dacă distrugi baza fotbalistică care se chinuie să formeze și să consacreze jucători pt că furi produsul finit, nu o să ai predictibilitate în piață, distrugi baza piramidei și arunci în aer o industrie, o să ai doar țepe și pleașcă date de câte un profitor nesimțit.

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Nu e un pacat asa mare cand te bagi in afaceri in care nu te prea pricepi si dai faliment. Dumnezeu se uita la inima omului iar a lui Nea Gigi e buna.
Au rămas fără de lucru oamenii aceia, ferma cred că era preluată de la stat, acei oameni au emigrat, au abandonat aici Biserica, poate s-au și căsătorit în altă religie, deci distrugerea locului de muncă în țară = distrugrerea natalității = scăderea prezenței la Biserică vezi cum.

Ai distrus locuri de muncă - ai distrus o Românie care a plecat, s-a lepădat, a uitat între credințe străine.

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Eu zic sa nu exageram aiurea, cand a cumparat terenul respectiv avea o valoare de piata , cand am intrat in UE toate au sarit nebuneste.
Becali nici măcar n-a vrut să cumpere marca pe câteva milioane de euro după ce a vândut tricouri și lucruri inscripționate cu stema armatei din care a făcut milioane de euro, vorbim de o marcă identitară, e foarte important și un produs de creație intelectuală înregistrat OSIM care nu e o simplă cârpă sau desen cum credea el ci poate avea o cotă de piață mare.

Deci după ce a dat la schimb niște terenuri mai proaste pe altele mai bune ale armatei nici măcar n-a vrut să răscumpere în vreun fel șmenul și să se înțeleagă cu armata să joace pe Ghencea pe o chirie mai mare, din cauza asta echipa e fost și când juca acasă de fapt în deplasare la Buzau, Giurgiu și a pierdut campionatul din cauza oboselii.


Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Tu stii cum esti, am o ruda de la care am cumparat acum vreo 20 de ani o bucata de pamant, mi-a dat si actul de proprietate. Si i-am spus acum vreo doi ani am vrea sa facem actele pe pamant, ca nu avem decat acte de mana. Si ea ca ce ca ala a fost pret, ca sa mai dam ceva. Sa-ti faci cruci de oameni dinastia. Doamne fereste!
De unde știi că eu aș face așa, cel mai bine e să-ți faci acte beton ca să nu ai bătăi de cap, știu că au crescut prețurile la terenuri după aderare la U.E. 2007, ca să fie exemplul concret e ca și cum cineva ți-ar da ție un teren mai slab pe altul mai bun din care a făcut avere, faimă, deține o echipă brand național la care a ajuns prea ușor și pe care o ține la cheremul lui într-un semi-amatorism și și-ar încălca agreementul verbal de a-ți plăti și o anumită rentă/chirie stabilită verbal care să compenseze saltul valoric din care a făcut profit.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 25.04.2022 at 00:01:38.
Reply With Quote