View Single Post
  #12  
Vechi 06.11.2015, 11:28:31
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de RedRose Vezi mesajul
In dimineata aceasta am fost si am depus plangere...Intr-adevar, dl.Mihai, se numeste plangere penala ceea ce am depus eu, m-ati indrumat corect.Aseara am reusit sa recuperez si pagina cu anuntul de pe OLX, desi doamna si-a sters si cont si tot...Acuma imi apare de ex anunt inactiv..desi textul si pozele se pot accesa.
M-am prezentat cu toate dovezile la politie si sa vedem ce va scoate la iveala investigatia.
Am trimis si mail la OLX dar nu-mi pun prea multe sperante ca ma vor ajuta pe mine, ca pers fizica, ca ar incalca confidentialitatea clientilor.. La fel si cand am fost la banca, nu mi-au putut da detalii despre contul doamnei, doar ca banii mei au fost virati cu succes in contul ei.Vor primi ordin de la procuratura, si siteul si banca, atunci, vor fi obligati sa furnizeze toate datele legate de IP, titular de cont, adresa, s.a.m.d.
M-am uitat inca o data cu atentie pe anunt...zice ca a fost publicat de pe telefon.Deci daca persoana respectiva a scapat de SIM si poate si de telefon...cum vor mai putea depista IP-ul?
In fine, sincere multumiri celor care m-au ajutat cu sfaturi...chiar au fost utile.Ramane de vazut cum se va rezolva situatia.
Nu cred ca o sa ai nevoie de IP, avand in vedere ca un cont bancar il faci cu buletinul. Teoretic se poate afla totul despre titularul contului de la banca.