View Single Post
  #2  
Vechi 11.10.2020, 19:32:55
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.949
Implicit

Bravo ție că i-ai ars pe cei care te-au întors ca la alba-neagra că e 2 euro pe kg nu 1, pe astfel de pasivitate a oamenilor mizează funcționarii și angajații de toate zilele, lasă maică că nu e creștinește să te cerți, să-ți ceri dreptul.

La cât sunt de ticăloși unii ar fi în stare să-ți trântească pachetul pe jos sau să dea cu picioarele în el și să se scuze că a ajuns avariat de la transport.

Când încearcă cineva să te fenteze pe față, îi pui la punct și eu am cumpărat ceva stricat la un magazin și m-am întors să li-l dau înapoi, doar că angajații au fost politicoși, nici nu au mai verificat dacă e stricat, problema a fost cu birocrația.

Cred că Steinhardt spunea că Dumnezeu nu ne vrea proști sau ceva de genul, e păcat să te lași fraierit chiar și cu un singur leu, dacă scrie un leu - cuvântul e pe un leu și atât, nu e nici măcar vorba că ai sau nu banii, dacă ai un statut social sau altul, e vorba de a nu te lăsa escrocat.

La filme orice trunchiere a adevărului biblic sau istoric e o potențială blasfemie sau propaganda după politica vremii, de aceea nu trebuie vizionate.

Se dau filme blasfemice înainte de Paști, Crăciun, pt că atunci atenția oamenilor pe subiect e la cote maxime, cel mai bine în Posturi e să mergem la conferințe ortodoxe, când se vor elimina restricțiile și sunt de ajuns conferințele fără filme, nu-mi plac conferințele online nu e la fel ca și cum ai fi cu mai mulți în sală.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 11.10.2020 at 19:43:30.
Reply With Quote