View Single Post
  #626  
Vechi 11.11.2014, 13:09:18
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mena59 Vezi mesajul
Este foarte bine si important sa ne gandim la asta. Dar cum vom afla cu cine ne va fi mai bine? De la tv, de pe yutub, din ziare?
Eu am retineri la "adevarurile" acestora...

Nu indemnam la somn, ziceam doar ca nu ne sunt de folos zavistiile, acuzatiile aduse candidatilor fara sa fi fost noi martori la pacatele lor. Si nici asa.
Sa nu fim nepasatori dar nici patimasi. Fiecare prefera pe cineva. Sa-l prefere, sa-l aleaga dar fara sa-l "anatemizeze" pe celalalt.
Chiar si eu mai cad in astfel de ispite... Si simt ca nu e bine.
Fiecare alege pe cine doreste si va iesi cine trebuie.

P.S. Te rog sa ma ierti, dar imi suna asa de... nu stiu cum... apelativul 'Doamna" cu care am mai fost apelata si altadata de altii...
Poate ca daca o sa mai vrei sa-mi spui ceva vreodata (desi ma indoiesc, caci f rar mi se adreseaza cineva), te-as ruga sa-mi spui pe nume. Ma cheama chiar Mena.
Iarta-ma te rog, sa nu mi-o iei in nume de rau
Eu nu stiu ,dar pot sa gandesc ca niste conducatori corupti nu pot ajuta acestei tari si cetatenilor ei.
Mai sunt si pomenile electorale ,100 lei de salariat lunar la spitale-si un spital mare are in jur de 1000 salariati-inmultiti cu nr de judete ,masini pt politie si altele.Toate astea trebuie acoperite de undeva ,doar nu din averile guvernantilor.