View Single Post
  #6  
Vechi 21.08.2022, 01:15:39
MineaPeter MineaPeter is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.11.2017
Locație: Pitesti, RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Implicit

Am patit si eu cu fetita mea cand era de un an/un an jumate si o aveam in brate cand ne-am intalnit cu un cunoscut care si el o avea in brate pe fata lui(cam de aceeasi varsta), iar noi, aproape fiind ca la prima intalnire intre copii voiam sa le apropiem fizic, cealalta(surprinzandu-ne pe toti) i-a tras o palma peste fata fetei mele, care a inceput sa planga mai mult fiindca, bazandu-se pe tatal ei(adica eu), ea voia sa se deschida ca spre o prietenie, iar in schimb a si incasat o palma; bineinteles ca ne-am indepartat imediat fara sa ne mai salutam, incercand sa o linistim cat se poate de repede, ceea ce am si reusit. Bineinteles ca eu m-am mai intalnit cu acel cunoscut si am tratat amandoi lucrurile ca si cum nu s-a intamplat absolut nimic, dar nici fetele nu s-au mai intalnit.[/quote]

Doamne ajută!

Poate că totuși și ele se vor reîntâlni și vor deveni prietene bune când vor mai crește! Poate vor mai fi hârjoneli... Nu trebuie neapărat să ne evităm la nesfârșit între noi ca oameni. La vârste așa de fragede încă mai este timp să se lucreze cu copiii, poate este prematur să decidem de acum că violența asta va fi dominantă mai târziu în viață.
Reply With Quote