Subiect: Osanda
View Single Post
  #5  
Vechi 08.05.2011, 12:28:09
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Adevarate cuvintele tale despre osanda aproapelui.

Acum vreau sa te intreb ceva:
Sa spunem ca iti vezi aproapele ca se apropie de o prapastie fara fund. Mai are un pic si cade in ea, insa ea nu vede nimic din toate astea ca e oarba.
Tu vezi ,si repede te duci , o tragi de maneca si ii spui: nu este asta calea cea buna, cazi in prapastie daca continui asa. Iar ea, avand incredere in simturile sale iti spune: fugi de aici draga ca eu simt cu bastonul calea mea , cunosc drumul, ce vii si ma opresti, s-au tu imi vrei raul? Calea ta e stramba, nu a mea.

Care pe care a osandit?

Cred ca noi trebuie sa osandim pacatul din toate puterile noastre iar daca vedem ca cineva pacatuieste sa ii spunem ca nu face bine, ca se abate de la calea ce dreapta. Este oare asta o osanda?
In primul rand ,NU SUNT CUVINTELE MELE.Cred ca am evidentiat destul de clar, cuvintele cui sunt.
In al doilea rand, nu ma adresam doar unei parti a forumistilor, de o anume religie, ci tuturor celor care cu stiinta sau fara stiinta, practica osanda (inclusiv mie).
In al treilea rand,nu mi se pare ca ai inteles intelepciunea cuvintele sfintilor pe care i-am citat si ce au dorit ei sa transmita.
In al patrulea rand, nu am vrut sa supar pe nimeni cu mesajul meu, doar am vrut sa fac un bine, tuturor.
Reply With Quote