View Single Post
  #297  
Vechi 08.11.2015, 23:39:20
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Președintele Klaus Iohannis spune că a văzut printre oamenii din Piața Universității multă revoltă, dar și speranța că lucrurile pot fi schimbate, adăugând că le-a transmis să aibă încredere și să rămână implicați.

"Am fost în seara aceasta în Piața Universității și am stat de vorbă cu oamenii. Am văzut foarte multă revoltă, dar și speranța că lucrurile se pot schimba. Le-am spus celor prezenți să aibă încredere și să rămână implicați, doar împreună putem face ca România să devină țara pe care ne-o dorim cu toții", a scris*Klaus Iohannis*pe pagina sa de Facebook.

Președintele Klaus Iohannis a fost duminică seara în Piața Universității pentru a discuta cu protestatarii, așa cum anunțase vineri, după consultările cu reprezentanți ai societății civile. În cele aproximativ 30 de minute cât a stat în Piața Universității, oamenii i s-au plâns de clasa politică, de "legile care i-au umilit și jecmănit", iar șeful statului a primit și scrisori cu revendicări de la manifestanți.



Alți manifestanți s-au arătat nemulțumiți că nu au fost chemați la Cotroceni și au întrebat când vor mai fi consultări. "De ce nu ne-ați primit la Cotroceni? Am trimis și o petiție!", au strigat oamenii către șeful statului."Curățenie în partidele politice, să vină oameni noi", i-a cerut un alt protestatar lui Klaus Iohannis.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote