View Single Post
  #114  
Vechi 21.01.2023, 20:57:54
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.970
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Un link care m-a lasat fara grai... Am ramas de-a dreptul siderat...

https://www.chilieathonita.ro/2023/0...decat-credeti/

Parca este un SF ajuns realitate. Adevarul este ca societatea capitalista nu a avut decat un principiu anume BANUL-PRIMUL, altfel spus Money-First.
Si nimic altceva nu conteaza.
România nu era pregătită pentru capitalism în anii 90, a fost prea bruscă trecerea.

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Oare ii tine???...Raman treji???
Nu îi va ține, dacă americanii ar fi deștepți s-ar dezabona masiv de la internet și și-ar trăi viața mult mai aproape de natură, în afara zgârie norilor.
În China am înțeles că tik-tokul nu promovează toate mizeriile, deci e diferență, probabil că s-au gândit să meargă cu valul de imbecilizare colectivă a societăților neo-liberale progresiste și să scoată și profit din asta.

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Ce nu inteleg eu de ce nu exista firesc posibilitatea asta ca internetul sa vina filtrat in casa ta daca asta vrei. Nebunii astia care au putere decizionala in firmele astea de internet vor sa strice suflete eu asa cred.
Nu este cadru legal construit în Parlament, poate nu e rea intenție, ci parlamentarii sunt diletanți, indolenți, nepreocupați să fie proactivi.
Abia prin februarie începe sesiunea parlamentară, iar în Decembrie după 1 Decembrie abia mai găsești pe cineva în Parlament, mai e vacanța de vară, se lucrează doar de luni până joi, când să mai elaboreze și ei niște legi gândite deștept ?

De aceea trebuie să avem și alte tipuri de partide cu alte principii în Parlament, să nu monopolizeze doar vreo 4 viața politică a românilor.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 22.01.2023 at 08:25:34.
Reply With Quote