View Single Post
  #28  
Vechi 19.08.2020, 20:49:14
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Nu te contrazic cu nimic, așa este, bun răspuns însă eu parcă aud ce am citit la ortodoxie, de la Hristos: ”pe niciunul care vine la Mine nu-l voi da afară pentru că voia Tatălui este ca niciunul să nu piară, să nu se piardă.” Parcă ceva de genul ăsta am citit și încă îmi răsună în timpane, îmi bate în inimă, deci mă doare alungarea și banarea ”coleguțului”... însă duhul rău, viclean și desfrânat, lumEUL ucigă-l toaca, să plece, să se spulbere, să dispară de la fața ortodoxiei precum se topește ceara de la fața focului, precum se risipesc fumurile de la fața luminii, ceva de genul ăsta.
Ai dreptate in ce zici. Hristos ne-a dat porunca sa iubim aproapele.

Din pacate sus numitul este lup in piele de oaie, cu rele intentii si cu rele mesaje, care incurca mesajul ortodox. Nu are nici un post cu sens si clar ci incurca rau toate kucrurile.
Mai mult, daca intra cineva pe un forum ortodox si vede postarile astea... si le ia de bune?

El nu o sa invete niciodata, de i-am spune noi tot forumul sa se indrepte, el o sa ramana in calea lui si o sa incurce pe altii si o sa traga si pe altii.

Deagostea nu poate tolera otrava. Asta este clar din epistole si camesaj general. Dupa ce i-ai zis o data, de 2 ori... Oricum, ca idee generala, este al X-ulea pe care l-am vazut. De obicei apar, pun cateva postari ai apoi apare acel miros aectar in postari... Iar destul de repede incep sa isi dea arama pe fata...