Subiect: Raiul sau iadul
View Single Post
  #7  
Vechi 03.01.2009, 23:18:24
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Eu nu cred nici in rai nici in iad. Fiecare aici, pe pamant, avem rai sau iad dupa cum ne este gandul sau vointa. [/COLOR]
[COLOR=green]Dincolo toti, absolut toti, ne intoarcem la fel de neprihaniti precum ne-am nascut.[/COLOR]

D, noi toti ne intoarcem cum ne-am nascut, neprihaniti daca n-am fii si trait intre timp, deci tu te poti referi doar la un nou nascut care a murit la nastere, probabil, insa si asta s-a nascut cu pacatele parintilor sai....

Tu ai omis viata pe care ai trait-o, ceaa ce ai acumulat de-a lungul anilor si alegerile pe care le-ai facut in aceasta perioada de timp.

Dumnezeu ne-a lasat pe noi liberi sa ne alegem calea, ins aatit de liberi, incit majoritatea nu stiu ce sa faca cu aceasta libertate.
Acestea fiind spuse, si tu esti liber sa crezi in ce vrei si cum vrei, insa de Judecata de apoi, ca tu vrei sau nu, nu poti fugi, din pacate.
Deci, viata pe care tu ai omis-o aici, cu faptele tale bune sau rele, cum or fii fost ele, vor fii judecate, indiferent de vointa si alegerea ta.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote