View Single Post
  #22  
Vechi 28.11.2011, 21:59:06
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Ovidiu,am cartea si am si citit-o. Vrei sa-i fac poza?
Nu a zis nimeni ca nu sunt utile,insa tot la o manastire am auzit si eu prima oara ca doar o carte a scris parintele Arsenie. Apoi m-am documentat si chiar este adevarat. Nu zic ca nu or fi bune,insa nu este 100% mana parintelui acolo,si stii cum e,chiar si o virgula conteaza. Nu am zis nimic cu rautate,si eu il iubesc pe parintele,insa trebuie sa acceptam si adevarul. Eu prefer carti ale sfintilor parinti scrise chiar de ei,am mult mai mare incredere (sa-mi fie cu iertare).
Esti informat gresit...am "Cuvinte Vii" in fata si cuprinsul cartii este chiar scrisul parintelui asa cum l-a lasat dansul.

Dragule titlurile fiecarui capitol sunt creatiile parintelui, inclusiv continutul lor...cunosc oameni care l-au cunoscut si l-au avut duhovnic si care au avut mamuscrisul "Cararea Imparatiei" inainte de a fi editat. Abtine-te de la comentarii inutile.

Parintele Petru Vanvulescu fost ucenic de a parinelui imi este duhovnic - o spun doar ca sa elimin orice suspiciune. Paritele Petru vorbeste foarte mult de Parintele Arsenie...si toate relatarile coincid cu ceea ce am citit in carti.

uite aici ai dovada: http://www.arsenieboca.ro/opera/opera.html

Last edited by ovidiu b.; 28.11.2011 at 22:32:35.
Reply With Quote