Subiect: SFANTUL NECTARIE
View Single Post
  #1  
Vechi 19.03.2008, 13:41:35
annna annna is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.11.2007
Mesaje: 14
Implicit

Ma simt destul de incurcata sa propun un topic asa ca rog pe oricine citeste sa ierte stangaciile mele
Incerc de fapt sa-mi tin promisiunea fata de Sfantul Nectarie ca voi povesti cui vrea sa auda/citeasca despre ajutorul pe care l-am primit de la el si nu stiu nici cum nici unde sa scriu despre aceasta
Nu am talente literare si nici nu vreau sa plictisesc eventualii cititori asa ca voi scrie pe scurt
Sunt o rara purtatoare de canal tireoglos, un soi de canal mic intre tiroida si baza limbii care exista pe parcursul vietii intrauterine si care apoi se "astupa" si devine ligament. Ei la mine nu s-a intamplat asa si ma lupt cu el din "frageda pruncie" si nu am suficient curaj sa ma supun unei interventii radicale, singura metoda de a rezolva proplema fiind chirurgicala
Fac periodic un soi de chisturi sub mandibula de care scap cu medicamente
Marea mea problema in ultimul timp este ca m-am "trezit" insarcinata fara ca asta sa figureze in planurile mele(noastre) deci nu mai pot lua medicamente si nici o interventie chirurgicala n-ar fi tocmai indicata acum
Si am facut saptamana trecuta o colectie de puroi in gat ca si pielea care acopera defectul respectiv a devenit rosie, congestionata si atat de intinsa si subtiata ca se vedea prin piele ce grozavie e in gatul meu si ce pericol exista sa sparga si sa se imprastie printre muschii gatului si de acolo cine stie pe unde si cat de grav
Am citit acatistul si am fost 5 zile la racla Sfantului si am uns loculm respectiv cu ulei din candela Sfantului Nectarie. Pericolul a trecut, la racla Sfantului merg in continuare si sunt in continuare "in tratament" cu ulei din candela. Inflamatia si infectia inca mai sunt prezente dar foarte putin si pot sa spun ca regresia e mult mai rapida decat cu antibiotice
Si inca ceva: cat timp citesc acatistul langa racla copilulse misca aproape continuu. Sunt insarcinata in aproape 4luni si 3saptamani deci miscarile sunt abia perceptibile. Acolo langa racla il simt clar si aproape continuu
Reply With Quote