View Single Post
  #41  
Vechi 07.11.2017, 22:21:26
raul.basarabeanu raul.basarabeanu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.11.2017
Mesaje: 8
Thumbs up

Citat:
În prealabil postat de denissa Vezi mesajul
1. Poti sa ii multumesti lui Dumnezeu pentru painea si gemul pe care il mananci ... multi nu au parte de asa ospat!!

2. Nu Dumnezeu a adus poporul "atat de greu lovit, chinuit sarac, mizer, bolnav". Ci noi!!!
Noi suntem cei care din invidie, rautate furam tot de putem si ce putem. Noi suntem cei care am ajuns sa ne incalcam intimitatea si libertatea si apoi sa urlam ca nu ne convine.
Noi suntem cei care ne terfelim trupurile in atata perversitate si tot noi suntem cei care apoi suferim de boli.
Noi uitam de Dumnezeu, ducem o viata in pacate, nu ne pare rau dar batem cu pumnii in piept si cerem de la El orice... nemultumindu-i nici macar pentru o clipa din viata noastra.

3. La ce nevoie de bogatie daca avem sufletele mai sarace ca oricand?? Ne dam peste cap sa avem tot confortul pentru asa de putini ani.... si nu ne intrebam o secunda ce vom face o vesnicie!!!

4. Uite ca sunt si eu o "handicapata mental" si iti multumesc ca indirect m-ai numit asa. Prefer de o mie de ori sa fiu o nebuna care ravneste neincetat la iubirea lui Dumnezeu si Imaparatia Cerurilor decat "o normala" fara manturie...
Bravo, Denissa! Sau pot sa-ti spun Deni, am voie?
Reply With Quote