Subiect: FORUM
View Single Post
  #6  
Vechi 14.06.2007, 14:18:01
maria55 maria55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2006
Mesaje: 652
Implicit

Cateva cuvinte ,
pentru cei care au si un pic de humor .

Unii au criticat si au plecat ,chiar eu m-am plans zilele trecute ca nu este pace .
Si totusi de ce mai revin pe acest Forum , m-am intrebat ?

Nu caut de fapt pacea cum a spus si Iisus , caut cuvantul(sabia).
Ma duc acolo unde se vorbeste de El .
Invat si eu sa ma port .Imi place diversitatea , imi place daca am un cuvant folositor pentru cineva .

De exemplu imi place (ordinea e cu totul intamplatoare), cand vine antiecumenism si nu ne iarta de loc , ne pune toate canoanele in fata , uneori ma ingrozesc si eu si ma gandesc , bine ca nu le-am stiut pe toate .

Apoi Grigore care e un pic mai indulgent mai scrie cate o fraza pentru toata lumea (printe altele categorice ).
De Elena sa nu mai vorbesc , foarte rar ma indoiesc de ce spune, de la ea am invatat o
gramada ,
Laurentiu e o bomba fara asemanare , vine "incarcat" si lasa tot indiferent ce crede X sau Y ,cea mai buna parte a lui e ca spune si face totul cu daruire .
Silviu e taios si categoric , D.C pare un pic mai bland ,

Il astept pe Iosif cu narabdare sa-mi demonstreze ca ne inchinam la acelasi Dumnezeu ....!

Multi dintre ceilalti ,nu le mai spun numele abia asteapta sa combata si bine fac asa mai vedem si noi cam cum stau lucrurile.
Mai sant unii care indiferent ce spui ,zici rau si vin cu mult argumente contra ,

Intr-un cuvant tot timpul invat cate ceva ,si mai ales invat sa ma stapanesc , sa nu scriu imediat ci sa-mi filtrez gandurile ,sa nu ma ingrozesc de unii care vor neaparat sa fie originali ....................etc,etc

Si pentru ca nu exista pace (nu pacea de care vorbeste Iisus) , pentru asta mai trec pe aici .

Iertare daca nu v-a placut , am zis cu duhul blandetii !

cu drag
maria

Ps: poate aveti si voi aprecierile voastre !
Reply With Quote