View Single Post
  #19  
Vechi 05.01.2014, 14:24:26
MadnZz MadnZz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.11.2013
Mesaje: 17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
persoanele care marturisesc sunt ATEI ,daca acolo in America nu exista ort9odocsi decit putini ei au marturisit lumii prin cine i-a ascultata.La sfirsitul vremurilor spune in Biblie ca batrinii cit si tinerii vor avea vedenii ,vor visa vise,nu mai este timp acuma sa scormonim pentru cei care sunt in mari impedimente sa cautam acul in carul cu fin .Daca ati fi urmarit totul ,treptat ati fi ajuns la ultimul care este CANONUL CEL MARE AL SF.ANDREI CRITEANUL ,CARE URMEAZA DUPA FILMUL CU Mviatza sf.maria egipteanca.Dar ca cineva despartit de credinta si de biserica sa ajunga sa asculte si sa vizioneze asa ceva ,trebuie sa fie convinsi ca exista RAI SI IAD si ca ele sunt REALE.Eu am urmarit foarte multe marturii despre rai si iad si ele au asemenari in linii mari ,desi vin atit de la ortodocsi cit si de la atei Caci exista si marturii ortodoxe desprea rai si iad ale oamenilor aflati in moarte clinica.DAR EU AM VRUT SA PUN MARTURIILE UNOR atei ,CACI PE CELE DALE ORTODOCSILOR FRATII NOSTRI HOMO NU LE-AR FI CREZUT!!aSA CA VA ROG SA SCRIETI NU CU USURATATE CI CU MAI MULT TACT CA SA NU INCURCATI LUCRURILE!sI VA RO0G ...EU ASTEPT COMENTARII DE LA HOMO ,ASA CA CEI CRESTINI ORTODOCSI SAU NU ....ABTINETI-VA DE LA COMENTARII CARE INCURCA.sCRISOAREA NU VA ESTE ADRESATA VOUA.Imi pare rau pentru gindirea voastra unilaterala.

Stii, daca vrei viziuni, trebuie doar sa stii cum sa le obtii, acceptarea si cultivare anumitor adevaruri care au fost ascunse de inaltul cler fata de noi, te face sa realizezi multe lucruri, nu luati de bun tot ce se spune, cercetati dragilor, viata insasi e o lectie. Si, apropo, raiul si iadul nu sunt numai pentru Crestini Ortodocsi.

Cat despre homosexuali:
Eu personal cred ca daca unii oameni sunt lasati de Dumnezeu pe pamant Homosexuali, asa trebuie sa fie ei... Daca sunt oameni cu constiinta de Dumnezeu, care inteleg legile divine si le aplica, daca sunt Homosexuali e doar un mic lucru care ii trage in jos, comparativ probabil cu lucrurile marete pe care le-au facut, deci, probabil, si ei au dreptul lor la rai.
Reply With Quote