View Single Post
  #4  
Vechi 21.01.2019, 22:52:17
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flying Vezi mesajul
E irelevant ce crede despre credinta si Dumnezeu ,un actor mare sau un castigator al premiului Nobel in stiinta.Ei nu sunt autoritati in domeniul credintei ,mai mult decat femeia de servici sau un ospatar oarecare.
Ar fi irelevanta marturia lui daca nu s-ar intoarce la credinta, daca un om dinasta se intoarce la Dumnezeu marturia lui are mare putere.Nu este usor dupa ce ai baut hectolitri de alcool sau alta dependenta sa te intorci la Dumnezeu. Stiu oamenii care au murit inghetati din cauza alcoolului. Au baut au cazut pe drum si problema ca era iarna... :-(((

Aceste vorbe au o mare tarie:
"Am fost pe drumul spre distrugere, spre autodistrugere. Drumul spre IAD… Am cerut doar ajutor Bunului Dumnezeu. Și deodată…BUM… sunt LIBER....
Nu mă puteam opri!!Nu mă puteam opri din alcool, dar Dumnezeu mi-a deschis mintea. Am avut nevoie doar de secundă, să ajung să mă gândesc la El, să-mi întorc fața către El și totul în mintea mea s-a limpezit”
Credeți în Dumnezeu, credeți în puterea Lui, El vă este aproape în orice moment al vieții, trebuie doar să vă întoarceți fața către El și totul va fi bine!”
spunea Anthony Hopkins în cadrul aceluiași interviu.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote