View Single Post
  #15  
Vechi 24.07.2009, 19:36:56
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de windorin Vezi mesajul
1. Nu am judecat. Am cautat sa dau un simplu sinonim la titlul topicului. Nu am privit problema fara sa caut in detaliu. Iti spun doar atat: "In leprozeria de pe o insula a Brailei, un preot locui neincetat, fara sa ia lepra. Era singurul om fara lepra de acolo." Cine are urechi de auzit sa auda, Andrei.

2. Afla draga Andrei ca vinul nu a fost ales pentru ca ar fi "dezinfectant". Are sau nu are calitati dezinfectante, aceasta este ultimul lucru la care se va gandi credinciosul ce simte ca acolo este Hristos. Acela care nu simte nimic, avand inima moarta, da, va vedea baba din fata lui, care a supt bine lingurita aceea mica, cat si copilul bolnav din'naintea ei.



3. Cauta, de vrei sa afli cu adevarat, sa imi citesti postarile. Vei fi surprins de cat nu imi place sa ma iau de catolici ori ne'ortodocsi. Lupt mult cu cei care lovesc in ei, ca in niste lepadaturi, cand de fapt tocmai aceia sunt "oaia cea pierduta" pentru care Hristos isi lasa turma, spre a o afla prin prapastii.
Sincer , ma bucur ca am un aliat ca tine in felul de a ii vedea pe Catolici, mi-ai luminat ziua sa stii!
Evident ca aspectul dezinfectant al vinului este doar unul care intimplator a fost sa fie si el acolo, nu unul esential.
Reply With Quote